Faton Ramadani i reagon Gojart Kelmendit

Advertisement

Faton Ramadani, vëllai i vëllezërve Kiqina, ka reaguar ndaj Gojart Kelmendit, i cili së fundi ngrit aktakuzë ndaj Ramadanit.

Postimi i tij:

Paska bër padi ndaj meje personi i cili ka qen i përfshirë në rastin e vllezërve të mi,ku mbajtën 15 vite burg pa faj për krimin e kriminelve të vërtet.

Gojart Kelmendi i njohur si personi i cili pati edhe akuza të tjera si i përfshir në procese ndaj ushtarëve të UÇK-së paska bër padi edhe pse kam thën se babai i ti dhe vllai i ti kan sherbyer në regjimin e Milloshit:

Advertisement

Jusuf Kelmendi babai i Gojardit ishte drejtor në burgjet e Kosovës në regjimin e Milloshit,ku jan vrar e maltretuar shum shqiptar nga regjimi i Milloshit,Jusufi me forcat e shkive kishte shkuar ne Serbi dhe kishte vazhduar punën në Sërbi duke punuar në burgjet Serbe.

Vllau i ti,Memël Kelmendi ishte punonjës në strukturat e regjimit të Milloshit,ku nga strukturat e regjimit të Milloshit jan vrar e maltretuar mira shqipëtar të pa fajshum i njëjëti kishte gjetur strehim në Evropë pasi u Çlirua kosova.

Nëse kto dy fakte dikushë mundë ti konteston me fakte se keta dy berlloga me emërin Jusuf dhe Memel Kelmendi nuk kan qen punonjës të regjimit të Milloshit dhe se Gojart Kelmendi seshte ne dukumente djali i Jusuf Kelmendit dhe vllai i Memel Kelmendit unë do kerkoj falje publike,por e verteta është se ata dy kan punuar në regjimin e Milloshit

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here