S-Class Maybach është Mercedesi më luksoz që është ofruar ndonjëherë

Advertisement

Sipas njoftimeve, Mercedes po ofron një veturë mjaft luksoze të Klasit S.

Është një veturë me bosht 18 cm më të gjatë (3,396 mm), dhe në varësi të tregut, do të ofrohen dy versione, transmeton Inzoom.

Oferta përfshin S580 4Matic të mundësuar nga një motor biturbo 4.0 V8 në formën e një hibridi të butë me një total prej 503 kuaj fuqi.

Advertisement

Një opsion tjetër është mbretëror V12, i cili në edicionin twinturbo jep 621 kuaj fuqi.

Dhe për gjithçka tjetër, thjesht shikoni fotot.

Më shumë luks është e vështirë të imagjinohet, veçanërisht në pjesën e pasme ku ndodhen dy kolltuqet. Dhe mbi to është e mundur të rregulloni absolutisht gjithçka.

Dhe së fundmi më e mira. Disa media gjermane parashikojnë se modeli do të jetë rreth çmimit prej 160,000 euro, që është dhjetë për qind më shumë se paraardhësi i tij, por dukshëm më pak se konkurrenca.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here