Skandaloze: Pronari i marketit e detyron punëtorin e infektuar me COVID-19 të dalë në punë

Advertisement
Advertisement

Një person i infektuar me COVID-19 nuk ka vepruar sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë, duke thyer kështu masën e vetizolimit.

Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, ku edhe bëhet e ditur se ai ka deklaruar se nuk i është lejuar pushimi për vetizolim nga shefi i tij.

Lidhur me rastin, është intervistuar menaxherja e lokalit dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here