Djali mbajti nënën e vdekur për 6 vite në banesë, që ta gëzojë pensionin e saj

Advertisement

Policia sllovene arrestoi një burrë 67 vjeç, i cili mbajti trupin e nënës së tij të vdekur në apartament për disa vjet.

Trupi i gruas 96 vjeçare u gjet nga policia në një apartament në zonën e Lubjanës, pasi zhdukja e saj u raportua nga të afërmit e tjerë duke bërë këtë gjë vetëm me qëllimin që ta gëzojë ende pensionin e saj.

Advertisement

Nga hetimet e para dyshohet se gruaja kishte vdekur që 6 vite dhe u mbajt e mbyllur në një dhomë.

Policia deklaron se ky njeri dyshohet për krimin e përdhosjes së një trupi të pajetë, duke shkaktuar vdekjen duke lënë pas dore një person dhe mashtrim

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here