ARRESTOHET MULLA OSMAN MUSLIU, SULMOI FIZIKISHT NJË PERSON NË DRENAS

Advertisement

Mbrëmë policia e Drenasit ka arrestuar Mulla Osman Musliu, imamin e njohur të Drenicës.

Burime të Ballkani.info bëjnë të ditur se Mulla Osmani është arrestuar pas sulmit fizik ndaj një punëtorë të Bashkësisë Islame në Drenas.

I njejti ditë më parë kishte thyer me dhunë një derë në zyre të BIK-ut të cilën e kishte uzurpuar.

Advertisement

Kështu bërë të ditur për Ballkani.info burime brenda policisë në Drenas të cilët thanë se Mulla Osmanin e kanë dërguar në mbajtje për 48 orë.

Në një përgjigje për Ballkani.info Policia e Kosovës konfirmon arrestimin e dy personave pasi që pas një mosmarrëveshje kanë sulmuar fizikisht njëri-tjetrin.

“Të dyshuarit nuk kanë pasur lëndime të dukshme si dhe nuk kanë pasur nevojë për tretman mjekësor. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili urdhëron që pas intervistimit të dyshuarit të ndalen në qendrën e mbajtjes në Drenas për 48 orë”, thekson policia.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here