Presidenti i Brazilit shprehet kundër vaksinimit ndaj koronavirusit

Advertisement

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, ka deklaruar se nuk do të marrë vaksinë anti-covid.

Këto deklarime Bolsonaro i bëri të enjten duke shprehur skepticizëm ndaj programeve të vaksinimit për koronavirus. Ai ka qenë dyshues edhe ndaj bartjes së maskave si masë mbrojtëse, duke thënë se ka pak prova që e tregojnë efektin e mbajtjes së tyre në parandalimin e përhapjes së virusit.

Advertisement

Brazili renditet ndër vendet me më së shumti raste të vdekjeve dhe infektimeve me koronavirus.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here