Kuvendi jep sqarim për flamurin e dëmtuar të Kosovës

Advertisement

Kuvendi ka dhënë sqarim për flamurin e Kosovës i cili mëngjesin e sotëm u pa i dëmtuar.

Në sqarimin e Kuvendit, thuhet se flamuri është dëmtuar si pasojë e përkeqësimit të kushteve atmosferike.

Advertisement

“Si pasojë e përkeqësimit të kushteve atmosferike gjatë natës së sontme, flamuri i Republikës së Kosovës në ndërtesën e Kuvendit, ka pësuar dëmtime. Në rastin e parë është bërë zëvendësimi i tij”, ka deklaruar drejtoria për media dhe marrëdhënie me publikun.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here