Tragjike, vdes një grua në Spitalin Amerikan, burri i saj dyshon se nuk ia vendosën stendat

Advertisement

Një mashkull ka raportuar në Polici se gruaja e tij ka ndërruar jetë dje në një spital në Prishtinë gjatë një interventimi, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas asaj që thotë ai, viktima ka vendosur disa stenda para disa muajve por gjendja e saj nuk është përmirësuar.

Po ashtu i njëjti dyshon se stendat nuk i janë vendosur fare dhe kërkon që rasti të hetohet.

Advertisement

Sinjali mëson se rasti në fjalë ka ndodhur te Spitali Amerikan në Prishtinëhttps://central-beta.gjirafa.com/renderer.html?v=1.1

Ndërsa me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion.

“Prishtinë, 29.11.2020 – 15:20. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se gruaja e tij femër kosovar ka ndërruar jetë gjatë një intervenimi në një spital.

Sipas ankuesit ajo ka vendosur disa stenda para disa muajve por gjendja e saj nuk është përmirësuar, i njëjti dyshon se stendat nuk i janë vendosur fare dhe kërkon që rasti të hetohet.

Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për Obduksion”, thuhet në raportin 24 orësh të PK-së.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here