Ekskluzive: NISMA tashmë me 10 deputetë, Grupi do të quhet NISMA-AKR-6 plus

Advertisement

Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate-AKR i janë bashkuar edhe katër deputetë të Kuvendit të Kosovës.

Këtë, e ka konfirmuar edhe shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Endrit Shala, i cili ka thënë se tani e tutje deputetët: Duda Balje, Fikrim Damka, Fidan Jilta dhe Albert Kinolli do të funksionojnë në kuadër të Grupit Parlamentar i cili do të quhet NISMA-AKR-6 Plus.

Advertisement

Shala ka bërë me dije se kjo pritet të formalizohet proceduralisht në seancën e ardhshme.

Poashtu edhe deputeti Fikrim Damka ka konfirmuar pë r “Indeksonline”, krijimin e kë tij grupi me dhjetë deputetë dhe se qysh nesë r do të zyrtarizohet ky grup i pë rbashkë t parlamentar.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here