Haradinaj: Është për keqardhje që Vetëvendosje dhe Lista Srpska po e kundërshtojnë Pakon e Rimëkëmbjes Ekonomike

Advertisement

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka përshëndetur gatishmërinë e grupeve parlamentare për miratimin e Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike.

Ai nëpërmjet një postimi në facebook ka thënë se me miratimin e Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, rreth 600 milion euro që do të shkojnë te qytetaret dhe bizneset.

Advertisement

Ai ka shkruar se është për keqardhje që Vetëvendosje dhe Lista Srpska po e kundërshtojnë miratimin ë këtij ligji.

Ndryshe, seanca e stome e Kuvendit të Kosovës është thirrur nga PDK-ja pasi ditë më parë kjo parti kishte njoftuar se do ta votojë Pakon e Rimëkëmbjes Ekonomike.//INZOOM

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here