Edhe kjo ndodh në Skenderaj, punëtorët lidhin trafon e rrymës gabimisht, shtëpive të fshatit iu digjen paisjet elektrike

Advertisement

Një kompani derisa kishte qenë duke montuar disa trafo të rrymës në fshatin Makermal të Skenderajt, kishte montuar gabimisht ato dhe si pasojë disa shtëpive u janë djegur pajisjet elektrike shtëpiake.

Advertisement

Sipas familjarëve vlera e dëmit është e madhe.

Rasti ka ndodhur të mërkurën në mesditë dhe është duke u hetuar ende.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here