Gazeta Inzoom

0 COMMENTS
2491 POSTS

featured

- Advertisement -

Latest news

Lutfi Haziri për seancën e jashtëzakonshme: Kurti do që të fshihet pas Kuvendit

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se akoma nuk kanë vendosur nëse do të marrin pjesë në seancën e jashtëzakonshme, të thirrur nga...

Çitaku: 23 vjet pas masakrimit brutal të 45 shqiptarëve në Reçak, qeveria serbe ende s’ka kërkuar falje

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, për 23 vjetorin e Masakrës së Reçakut, ka përkujtuar 45 viktimat. Ajo tha se ata u masakruan brutalisht dhe se...

Lirohen serbët e arrestuar në Merdare, Petkoviq: Shefi i OSBE-së s’ma hapi as telefonin

Është liruar nga Policia koordinatori serb që tentoi të fuste ilegalisht në Kosovë materiale për referendumin e së dielës. Kështu ka thënë drejtori i të...

Pensionohet nëna e presidentes Osmani: Punoi 46 vite si infermiere në Mitrovicë

Nëna e presidentes, Vjosa Osmani, dje është pensionuar pasi ka arritur moshën për pension. Puna e saj ka qenë mjaft fisnike dhe në ndihmë të...

Njihuni me Kfor Gashin, personin që lindi para hyrjes së NATO-s në Kosovë

Nuk është ushtarak por e ka emrin e një ushtrie ndërkombëtare. Emrin e rrallë si të tij zor se mund ta ketë dikush tjetër në...

Ky është numri i bashkatdhetarëve që erdhen për festat e fundvitit në Kosovë

Rreth 180 mijë bashkatdhetarë kanë ardhur në Kosovës nëpërmjet Aeroportit Ndërkombëtar “Adem Jashari” për festat e fundvitit­. Zëdhënësja e ANP-së, Valentina Gara, në një përgjigje...

Festë e dyfishtë, por shumë e zbehtë në familjen e Jakup Krasniqit

Ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka bërë me shumë se një vit qëndrim në qendrën e paraburgimit të Dhomave të Specializuara...

Franca merr drejtimin e Presidencës së BE-së

Franca më 1 janar merr kryesimin gjashtëmujor të Presidencës së Bashkimit Evropian, teksa presidenti francez, Emmanuel Macron, bëri thirrje për një Evropë më të...

Ish-presidenti e telefonon babanë nga Haga, ja çfarë biseduan

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka kontaktuar nga Haga babanë e tij për t’ia uruar Vitin e Ri. Këtë e bëri të ditur dje...

Sot fillon aplikimi i tarifave të rregullta për sigurim kufitar

Byroja Kosovare e Sigurimit (BKS), ka dalë me një njoftim për bashkatdhetarët. Duke filluar nga data 01.01.2022, Byroja Kosovare e Sigurimit (BKS), do të aplikojë...
- Advertisement -

Most Commented

- Advertisement -