TË FUNDIT

LAJME

BOTË

SPORT

KULTURË

SHOWBIZ

AUTO & TECH

Samsung Galaxy S22 do të dalë në janar 2022, me kamerë Olympus

Sipas raportimeve, shpresa e fundit e linjës premium të telefonave inteligjentë të Samsung do të lansohet me më shumë se pesë lente dhe me...

Google vjen me një lajm të mirë

Sa herë ju ka ndodhur ta mbyllni një faqe të tërë në vend që thjesht ta minimizoni atë? Në vend që thjesht ta minimizojmë atë,...

Sulmi kibernetik bllon kompaninë më të madhe në botë të përpunimit të mishit

JBS është furnizuesi më i madh në botë me mish me mbi 150 fabrika në 15 vende të botës dhe numëron mbi 150 mijë...

Kur telefoni celular i Jobsit u fik, të gjithë punonjësit e Apple dinin se çfarë po bënte

Steve Jobs nuk e ka fikur kurrë iPhone-in e tij, pretendon në librin e tij të ri ish-ndihmësi i Jobs Naz Beheshti. “Unë shpejt zbulova...

KOMUNA

Komuna e Klinës hapë konkurs për ndarjen e bursave

Komuna e Klinës ka hapur konkurs për ndarjen e bursave për student. Kështu ka njoftuar kryetari i komunës, Zenun Elezaj, përmes një postimi në...

Edhe kjo ndodh në Skenderaj, punëtorët lidhin trafon e rrymës gabimisht, shtëpive të fshatit iu digjen paisjet elektrike

Një kompani derisa kishte qenë duke montuar disa trafo të rrymës në fshatin Makermal të Skenderajt, kishte montuar gabimisht ato dhe si pasojë disa...

Kryetari Elezaj përmbushë premtimin zgjedhor, rritë numrin e bursave për studentë

Komuna e Klinës ka miratuar vendimin për rritjen e numrit të përfituesve të bursave komunale për studentë. Këtë vit do të ndahen 40 bursa...

Katër shkolla në Klinë vazhdojnë mësimin Online

Katër shkolla në qytetin e Klinës nga nesër do të vazhdojnë mësimin sipas skenarit C, mësim online. Kështu ka njoftuar komuna e Klinës nëpërmjet...