BOTË

Kosovarët që nga nesër duhet të dinë këto rregulla për t’u futur në Zvicër

Masat shtrënguese do të hyjë në fuqi të hënën më 6 dhjetor dhe do të zbatohen deri më 24 janar. Maskat: Tani ky detyrim është...

Tre milionë euro kokainë e heroinë, arrestohen dy shqiptarë në Milano

Dy shqiptarë janë arrestuar të premtën më datë 8 tetor nga policia italiane në Milano. Sipas mediave italiane ata janë B.L 45 vjeç dhe J.S...

Konfiskohen rreth 1 milion euro të falsifikuara në aerportin e Shkupit (VIDEO)

Të shtunën në aerportin e Shkupit janë konfiskuar rreth 1 milion euro të falsifikuara. Policia i ka arrestuar dy shtetas të Kamerunit. Siç raporton Alsat-M, paratë...

“Njihni Kosovën”, Rama i prerë në OKB: Asambleja s’do jetë kurrë e plotë pa të

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar në Asamblenë e OKB njohjen e Pavarësisë së Kosovës, duke u shprehur prerë se kjo gjë duhet të përfundohet....

“Falja është çelësi për të vazhduar përpara”

Disa leksione jete që mund t’i vlejnë kujtdo nga filantropisti Nelson Mandela. Pasioni prodhon këmbëngulje Kur keni një kauzë që ia vlen të luftoni, bëheni pasionant...

Pamje: Burri sulmon kalimtarët me hark në Holandë, dy të vdekur

Së paku dy persona kanë vdekur në Holandë, pasi një burrë raportohet se filloi t’i sulmonte kalimtarët e rastit nga ballkoni i një banese...

Rifillon mësimi në Afganistan, një perde ndan vajzat dhe djemtë në klasë

Pas disa javësh mungesë studentët në Afganistan po kthehen në universitete. Ajo çfarë ndodh në universitetet dhe shkollat po ndiqet nga afër nga fuqitë...

Thyhet bastioni i fundit i rezistencës? Talibanët ngrenë flamurin në Panjshir

Talibanët tashmë kanë marrë kontrollin në të gjithë territorin e Afganistanit, duke ngritur dhe flamurin e tyre në rajonin e Panjshirit, i cili konsiderohej...

Turmë e madhe e njerëzve në shkretëtirë bëjnë ç’të munden për t’u shpëtuar talibanëve

Pas largimit të trupave amerikane nga Afganistani, pamjet e mëposhtme tregojnë shkallën epike të eksodit të afganëve që largohen nga vendi i tyre në...

Rrugë të zbrazura, dyqane të mbyllura dhe njerëz të armatosur, brenda Kabulit të pushtuar nga talibanët

Disa të gëzuar për triumfin, e të tjerë që largohen me shpejtësi për të shpëtuar kokat e tyre. Kjo është situata aktuale në Kabul, kryeqytetin...

TË REKOMANDUARA