LAJME

Kryeministri Kurti ia ‘huq’, thotë se Besarta është e vajza e komandant Adem Jasharit

Sot shënohet dita e dytë e Epopesë së UÇK-së, me ç’rast krerët e shtetit bënë homazhe në Prekazin historik të Skenderajt. Mirëpo dje, gjatë seancës...

VIDEO/ Bombardime të rënda, rusët shkatërrojnë aeroportin në Vinnytsia

Tetë raketa ruse kanë goditur qytetin Vinnytsia, duke shkatërruar plotësisht aeroportin e këtij qyteti, ka thënë presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky. Zelensky ka bërë thirrje që...

Ish marinsat mbretërorë britanikë arrijnë në Ukrainë

Ish marinsat mbretërorë britanezë kanë arritur në territorin e Ukrainës. Këtë e kanë bërë të ditur Forcat e Armatosura të Ukrainës, përmes një postimi në...

Fjolla Ujkani i kërkon falje profesorit: Reagova për ta mbrojtur kredibilitetit të shkollës

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fjolla Ujkani ka reaguar pasi profesori Lulëzim Paci tregoi për talljet dhe përqeshjet ndaj tij. Ujkani ka shkruar një “sqarim për publikun”,...

Escobar dhe Lajçak takohen me përfaqësuesit e opozitës, nga LDK në takim do të jetë Abdixhiku

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabirel Escobar së bashku me të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, po vazhdojnë...

Murati: Kemi propozuar që qytetarët të cilët harxhojnë deri në 1000 kWh (500 ditën dhe 500 natën) të mbeten me çmim të pandryshuar

Ministri i Punës, Fiinancave dhe Transfereve, Hekuran Murati përmes një konference për media tha se i kanë propozuar Zyrës së Rregullatori të Energjisë që...

Përveç fshatit Rrenc edhe banorët e Blaçit të Dragashit të pasionuar pas Golf 2-shit

Edhe pse Golf II konsiderohet si veturë e vjetër, ajo vazhdon të mbetet shumë e dashur për shumë banorë. Egzistojnë shumë arsye pse kjo...

Kryetari Elezaj përmbushë premtimin zgjedhor, rritë numrin e bursave për studentë

Komuna e Klinës ka miratuar vendimin për rritjen e numrit të përfituesve të bursave komunale për studentë. Këtë vit do të ndahen 40 bursa...

“Mos u frikëso, mos ik o kryeministër, hajde këtu, o frikacak”, Ganimete Musliu

Debati për shtrenjtimin e energjisë elektrike po vazhdon ende në Kuvendin e Kosovës. Derisa deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu mori sërish fjalën para deputetëve në...

Katër shkolla në Klinë vazhdojnë mësimin Online

Katër shkolla në qytetin e Klinës nga nesër do të vazhdojnë mësimin sipas skenarit C, mësim online. Kështu ka njoftuar komuna e Klinës nëpërmjet...

TË REKOMANDUARA