LAJME

Katër shkolla në Klinë vazhdojnë mësimin Online

Katër shkolla në qytetin e Klinës nga nesër do të vazhdojnë mësimin sipas skenarit C, mësim online. Kështu ka njoftuar komuna e Klinës nëpërmjet...

Interesante, ja sa para kërkon Wayne Rooney për një foto, autograf dhe darkë

Shumë personazhe me famë botërore paguhen vetëm për prezencën e tyre. Shpesh i kemi parë nëpër televizione, organizime apo dhe festa private ku qëndrojnë vetëm...

Gjykata Speciale e fton për intervistim të riun nga Deçani që në kohë të luftës ishte vetëm 6 muajsh

I riu nga nga Deçani, Musa Lekaj ka njoftuar se ka marrë ftesë  për t’u intervistuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Lekaj...

Lutfi Haziri për seancën e jashtëzakonshme: Kurti do që të fshihet pas Kuvendit

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se akoma nuk kanë vendosur nëse do të marrin pjesë në seancën e jashtëzakonshme, të thirrur nga...

Çitaku: 23 vjet pas masakrimit brutal të 45 shqiptarëve në Reçak, qeveria serbe ende s’ka kërkuar falje

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, për 23 vjetorin e Masakrës së Reçakut, ka përkujtuar 45 viktimat. Ajo tha se ata u masakruan brutalisht dhe se...

Lirohen serbët e arrestuar në Merdare, Petkoviq: Shefi i OSBE-së s’ma hapi as telefonin

Është liruar nga Policia koordinatori serb që tentoi të fuste ilegalisht në Kosovë materiale për referendumin e së dielës. Kështu ka thënë drejtori i të...

Pensionohet nëna e presidentes Osmani: Punoi 46 vite si infermiere në Mitrovicë

Nëna e presidentes, Vjosa Osmani, dje është pensionuar pasi ka arritur moshën për pension. Puna e saj ka qenë mjaft fisnike dhe në ndihmë të...

Njihuni me Kfor Gashin, personin që lindi para hyrjes së NATO-s në Kosovë

Nuk është ushtarak por e ka emrin e një ushtrie ndërkombëtare. Emrin e rrallë si të tij zor se mund ta ketë dikush tjetër në...

Ky është numri i bashkatdhetarëve që erdhen për festat e fundvitit në Kosovë

Rreth 180 mijë bashkatdhetarë kanë ardhur në Kosovës nëpërmjet Aeroportit Ndërkombëtar “Adem Jashari” për festat e fundvitit­. Zëdhënësja e ANP-së, Valentina Gara, në një përgjigje...

Festë e dyfishtë, por shumë e zbehtë në familjen e Jakup Krasniqit

Ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka bërë me shumë se një vit qëndrim në qendrën e paraburgimit të Dhomave të Specializuara...

TË REKOMANDUARA